Magyar Péter fejezze be az álhírgyártást!
A szír repülő után most újabb orbitális hazugsággal veszélyezteti az ország biztonságát. Így jutott a Tisza Párt a szír gépeltérítéstől a moldáv autós ámokfutásig.
A kormány eddig elért eredményeit tekintve az emberek mindössze 17 százaléka vallja, hogy javult a munkavállalók helyzete. A jelenleg is dolgozók körében kedvezőtlenebb a kormány eddigi politikájának megítélése - derül ki a Policy Agenda és az Ipsos közös felméréséből.
Az új munka törvénykönyvének tervezetéről, illetve a kormány foglalkoztatáspolitikai lépéseiről kialakult közvéleményre volt kíváncsi a Policy Agenda és az Ipsos 2011. szeptember 8-10. között. A kutatások alapján a Munka törvénykönyvének változtatásáról a válaszadók viszonylag magas aránya, 75 százaléka hallott. Közülük 5 százalék gondolja, hogy megvalósulhat a kormány célja, vagyis jelentősen nőhet a foglalkoztatottak száma. Ezzel szemben 18 százalékuk jelentős mértékű foglalkoztatás-csökkenést vár.
Csekély, 6 százalék azok száma, akik már értesültek a Munka törvénykönyvének változtatásáról, és alapvetően munkavállaló-barát intézkedéseket véltek felfedezni abban. 43 százalékuk munkáltató-barátnak tartja a változásokat. A munkavállalók és munkáltatók között kialakult konfliktusok kezelését a válaszadók leginkább a szakszervezetekre bíznák.
A kormány eddig elért eredményeit tekintve a válaszadók 17 százalék mondta azt, hogy javult a munkavállalók helyzete, 37 százalék szerint romlott, míg 40 százalékuk szerint nem változott. Az eredmények alapján a jelenleg is dolgozók körében kedvezőtlenebb a kormány eddigi politikájának megítélése.